Proč se modlit novény

Share

Vždycky jsem si říkala, proč jsou novény tak účinné, i teta si dělá jednu novénu za druhou, a říkala, že to hrozně moc pomáhá, že se vždycky všechno vyřeší, i neřešitelné věci.

Kdyby to bylo tak, že nám Pán Bůh pomáhá prostřednictvím andělů a pokud pro nás můžou andělé udělat cokoliv, ale jen pokud o to někdo prosí v souladu s Boží vůlí, tak by z normálního lidského hlediska mělo velký smysl si tu modlitbu naplánovat.

Když někdo plánuje udělat něco většího, jako třeba postavit dům, nebo koupit auto, tak potřebuje mít nějaký jistý a zaručený příjem, jinak se do toho vůbec pouštět nebude. Pokud někdo nárazově dostane finanční částku, o které nebude dopředu vědět, tak mu to sice taky pomůže a momentálně to využije na nějaké aktuální potřeby, jen tak zaplácá to nejhorší, ale nemůže si plánovat nic.

Takže z toho pro mě vyplývá, že pokud si dám předsevzetí, že se například budu modlit 9 dní tu novénu, tak andělé můžou začít něco, na co ta novéna stačí. Ale když už budou vědět, že ty novény ten člověk dělá jednu za druhou, nebo si například opakovaně dělá 9 prvních sobot, nebo třeba se denně modlí s někým růženec, nebo Pompejskou novénu, nebo jinou modlitbu každý den, tak můžou ti andělé rozject něco opravdu velkého, jako je i narození dítěte, stavbu domu, nějaký vztah, něco i ve společnosti a pod. Něco, co potřebuje docela dlouhou přípravu i pro anděly. Takže i když se zdá, že se zpočátku té novény nic neděje, tak je to přesně naopak. A opravdu s odstupem času to vidí i ten modlící se člověk, protože nad tím opravdu zůstává rozum stát … takové neuvěřitelné věci …

Ale podobně „funguje“ i například nějaká pouť například do Medjugorje – to se už začínají dít věci od okamžiku, co se tam člověk přihlásí.

Pokud by někoho k tomu něco napadlo, jestli to tak je, nebo se mýlím, napište mi to na email anna007@seznam.cz

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.